Cyfry w języku niemieckim

Cyfry, liczby - a więc liczebniki to w porównaniu do poprzednich ćwiczeń sprawa dość prosta, ale i tu mogą pojawić się pewne niespodzianki i problemy. Specjalnie dobrany zestaw ćwiczeń pozwoli początkującym adeptom języka niemieckiego poznać zasady pisowni cyfr od 1 do 20 oraz podstawowe zasad posługiwania się liczebnikami, w tym zasadę kardynalną, wedle której liczby w języku niemieckim zapisujemy od tyłu.

Bardziej zaawansowani kursanci nauczą się płynnego podstawiania odpowiednich cyfr pod liczby zapisane słowami, co doskonale sprawdzi się podczas konwersacji, a także ułatwi zrozumienie wypowiedzi z radia lub telewizji. Istotnym uzupełnieniem tej tematyki są ćwiczenia w posługiwaniu się liczbami w zależności od zastosowanego przypadku, co uczącym się języka niemieckiego sprawia niemałe trudności.

Specjalnie dobrane ćwiczenia pozwolą szybko opanować i utrwalić to zagadnienie. Początkujący szybko poznają najważniejsze zasady, z kolei osoby bardziej zaawansowane znajdą w nich okazję do utrwalenia wiedzy oraz poszerzenia swoich językowych kompetencji.

Niemieckie ćwiczenia

not exercised
not exercised
not exercised
not exercised

Wprowadzanie tekstu
Zadanie wielokrotnego wyboru


bardzo prosty
prosty
średni
trudny