Cyfry w języku niemieckim

Cyfry, liczby - a więc liczebniki to w porównaniu do poprzednich ćwiczeń sprawa dość prosta, ale i tu mogą pojawić się pewne niespodzianki i problemy. Specjalnie dobrany zestaw ćwiczeń pozwoli początkującym adeptom języka niemieckiego poznać zasady pisowni cyfr od 1 do 20 oraz podstawowe zasad posługiwania się liczebnikami, w tym zasadę kardynalną, wedle której liczby w języku niemieckim zapisujemy od tyłu.

Bardziej zaawansowani kursanci nauczą się płynnego podstawiania odpowiednich cyfr pod liczby zapisane słowami, co doskonale sprawdzi się podczas konwersacji, a także ułatwi zrozumienie wypowiedzi z radia lub telewizji. Istotnym uzupełnieniem tej tematyki są ćwiczenia w posługiwaniu się liczbami w zależności od zastosowanego przypadku, co uczącym się języka niemieckiego sprawia niemałe trudności.

Specjalnie dobrane ćwiczenia pozwolą szybko opanować i utrwalić to zagadnienie. Początkujący szybko poznają najważniejsze zasady, z kolei osoby bardziej zaawansowane znajdą w nich okazję do utrwalenia wiedzy oraz poszerzenia swoich językowych kompetencji.

Niemieckie ćwiczenia

not exercised
not exercised
not exercised
not exercised

Wprowadzanie tekstu
Zadanie wielokrotnego wyboru


bardzo prosty
prosty
średni
trudny


Kontakt Ogólne Warunki Handlowe Prywatność