Trening niemieckich słówek

Jeśli chcesz się nauczyć języka obcego, najpierw musisz poznać jego słownictwo. Ważna jest konsekwencja i systematyczność, bo wyrazy należy regularnie powtarzać. Niemieckie słówka wcale nie są trudniejsze niż te w innych językach europejskich. Czasem są nawet łatwiejsze, ponieważ niemiecka wymowa jest znacznie bardziej zbliżona do polskiej niż na przykład ta w języku francuskim.

Wiele wyrazów można zrozumieć praktycznie bez nauki - der Kaktus, der Schlafrock, das Auto, die Lampe - czy nie brzmi znajomo? Podobnych zwrotów jest mnóstwo. Polszczyzna zapożyczyła z niemieckiego wiele słów, które nazywamy germanizmami. Polski jarmark pochodzi od Jahrmarkt, szyld od Schild, knajpa od Kneipe. Podobieństwa od razu rzucają się w oczy.

W tej sekcji znajdziesz listę słów oraz narzędzia do nauki słówek online, dzięki którym zapamiętywanie stanie się przyjemne i motywujące do dalszej pracy.

Quiz z niemieckich słówek

Oto gra do nauki niemieckich wyrazów, dzięki której będziesz uczyć się szybko, łatwo i interesująco. Możesz jej używać w taki sam sposób na swoim komputerze, tablecie lub smartfonie, ponieważ nie musisz wpisywać żadnych znaków - wystarczy, że wybierzesz poprawne odpowiedzi. Jeśli zdecydujesz się na niemiecko-polską wersję quizu, zostanie wyświetlone niemieckie słówko, a Twoim zadaniem będzie jedynie wskazać jedną z czterech odpowiedzi.

Wersja polsko-niemiecka działa na odwrót - wyświetla się polskie słówko i należy dopasować niemieckie tłumaczenie. Po prostu wybierz typ gry i zacznij trenować słówka!

więcej >>>